هولتر فشار خون

فشار خون کنترل نشده یکی از علل اصلی مرگ و میر و سکته های قلبی و مغزی در تمام دنیا است ، لذا کنترل دقیق فشار خون از اهمیت بالایی برخوردار است ، با توجه به این که شایع ترین علامت فشار خون بی علامتی است ، لذا تشخیص فشار خون بسیار مهم است . همچنین در بعضی بیماران فشار خون های شبانه وجود دارد و ممکن است در حین خواب باشد و شخص اصلا از آن ها اصلاعی نداشته باشد .

همچنین بعضی فشار خون ها فقط در مطب وجود دارد و در زندگی عادی وجود ندارد ( در 15 تا 30 درصد موارد ) و در بعضی فشار خون ها در مطب طبیعی است ولی در خانه بالاست ( 20 درصد موارد )

لذا در این موارد نیاز به روشی است که بتوان به طور دقیق فشار خون 24 ساعته را ثبت کند در حالی که فرد به زندگی عادی خود مشغول است ، دستگاه هولتر به اندازه یک رادیوی کوچک است و به کمر وصل می شود و اطلاعات فشار خون را در یک روز در 24 ساعت ثبت کرده که بعدا به کامپیوتر منتقل می شود و کاف فشار خون به دور باز و بسته می شود و یه دستگاه متصل است و در فواصل مشخص باد می شود و فشار خون را اندازه می گیرد و بعد از 24 ساعت دستگاه از بدن جدا می شود و به پزشک بازگردانده می شود و بعد اعداد فشار خون توسط دستگاه آنالیز می شود . علاوه بر تشخیص فشار خون در مواردی علی رغم درمان دارویی ، عدم کنترل فشار خون نیز وجود دارد که این دستگاه بسیار مفید است .

در کلینیک قلب و عروق دکتر سیدی از جدید ترین و مدرن ترین دستگاه های هولتر فشار خون با دقت بالا استفاده می شود و امکان تشخیص فشار خون و به دنبال آن درمان فشار خون حتی فشار خون های بالا و مقاوم وجود دارد ، بدین وسیله بسیاری از عوارض قلبی و عروقی و حتی مغزی و سایر ارگان های حساس پیشگیری می شود

فهرست