هولتر فشار خون

فشار خون کنترل نشده یکی از علل اصلی مرگ و میر و سکته های قلبی و مغزی در تمام دنیا است ، لذا کنترل دقیق فشار خون از اهمیت بالایی برخوردار است ، با توجه به این که شایع ترین علامت فشار خون بی علامتی است ، لذا تشخیص فشار خون بسیار مهم است . همچنین در بعضی بیماران فشار خون های شبانه وجود دارد و ممکن است در حین خواب باشد و شخص اصلا از آن ها اصلاعی نداشته باشد .

همچنین بعضی فشار خون ها فقط در مطب وجود دارد و در زندگی عادی وجود ندارد ( در 15 تا 30 درصد موارد ) و در بعضی فشار خون ها در مطب طبیعی است ولی در خانه بالاست ( 20 درصد موارد )

هولتر فشار خونلذا در این موارد نیاز به روشی است که بتوان به طور دقیق فشار خون 24 ساعته را ثبت کند در حالی که فرد به زندگی عادی خود مشغول است ، دستگاه هولتر به اندازه یک رادیوی کوچک است و به کمر وصل می شود و اطلاعات فشار خون را در یک روز در 24 ساعت ثبت کرده که بعدا به کامپیوتر منتقل می شود و کاف فشار خون به دور باز و بسته می شود و یه دستگاه متصل است و در فواصل مشخص باد می شود و فشار خون را اندازه می گیرد و بعد از 24 ساعت دستگاه از بدن جدا می شود و به پزشک بازگردانده می شود و بعد اعداد فشار خون توسط دستگاه آنالیز می شود . علاوه بر تشخیص فشار خون در مواردی علی رغم درمان دارویی ، عدم کنترل فشار خون نیز وجود دارد که این دستگاه بسیار مفید است .

در کلینیک قلب و عروق دکتر سیدی از جدید ترین و مدرن ترین دستگاه های هولتر فشار خون با دقت بالا استفاده می شود و امکان تشخیص فشار خون و به دنبال آن درمان فشار خون حتی فشار خون های بالا و مقاوم وجود دارد ، بدین وسیله بسیاری از عوارض قلبی و عروقی و حتی مغزی و سایر ارگان های حساس پیشگیری می شود

فهرست