اکورکاردیوگرافی

اکوکاردیوگرافی ، به آن ها سونوگرافی قلب هم گفته می شود و یک روش غیر تهاجمی است و با استفاده از امواج صورتی ساختمان های داخل قلب به طور دقیق دیده می شوند و در واقع به عنوان استاندارد تشخیص بیماری های قلبی تلقی می شود و در آن از سونوگرافی استاندارد دو بعدی و سه بعدی و داپلر برای ایجاد تصاویر قلب استفاده می شود و از پر کاربرد ترین روش های تشخیص در بیماران قلبی می باشد . در اکوکاردیوگرافی اطلاعات مفیدی شامل بررسی ماهیچه های قلبی و عملکرد آن ، بررسی دریچه ها ، بررسی پرده دور قلب ، بررسی شکل و اندازه کلی قلب و بسیاری از موارد دیگر قابل انجام است .

بزرگ ترین مزیت اکوکاردیوگرافی این است و علی رغم دادن اطلاعات بسیار مفیدی که گفته شد این روش تهاجمی نمی باشد و هیچ خطر و یا عوارضی جانبی ندارد . با استفاده از اکوکاردیوگرافی ارزیابی دقیقی از خون جریان یافته از دریچه های قلب یا هر گونه ارتباط غیر طبیعی بین حفرات قلب امکان پذیر است .

در کلینیک قلب و عروق دکتر سیدی با استفاده از جدید ترین و مجهز ترین دستگاه های اکوکاردیوگرافی امکان بررسی کامل قلبی و عروقی وجود دارد و توسط آن امکان تشخیص و درمان بسیاری از مشکلات قلبی و عروقی وجود دارد و در صورت عدم تشخیص می تواند عوارض جبران ناپذیری را به وجود آورند .

فهرست