بهترین دکتر آنژیوپلاستی در شهرک غرب

بهترین دکتر آنژیوپلاستی در شهرک غرب

ما در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین دکتر آنژیوپلاستی در شهرک غرب آشنا سازیم تا با خیالی آسوده در صورت نیاز به بهترین دکتر آنژیوپلاستی در شهرک غرب مراجعه نمایید و نگران تخصص و مهارت پزشک مورد نظر نباشید. آنژیوپلاستی(به انگلیسی:Angioplasty) روش و شیوه ای است که برای برطرف کردن تنگی رگ های خونی به کار برده می شود. از این عمل اغلب در از بین بردن مسدود شدن سرخ رگ های اکلیلی (کرونری) قلب استفاده می شود و با این حال در مورد سایر سرخرگ ها نیز این امکان وجود دارد. مدت زمان عمل آنژیوپلاستی به صورت تقریبی یک الی دو ساعت می باشد و اکثرا با بی حسی موضعی یا بیهوشی ناچیز به طوری که بیمار در حین عمل کاملا آگاه و هوشیار است، انجام می شود.

آنژیوپلاستی چیست؟

آنژیوپلاستی روشی است که بدون جراحی انجام می شود و هیچ گونه بریدگی روی بدن به وجود نمی آورد و تهاجمی نیست. در این روش بهترین دکتر آنژیوپلاستی در شهرک غرب با قرار دادن استنت یا بالون زدن، سبب می شود تا تنگی و گرفتگی عروق از بین برود.

آنژیوگرافی یک روش کاملا تشخیصی می باشد که در آن پزشک به کمک ابزار مخصوص آنژیوگرافی، عروق قلبی را بررسی می نماید. و به عنوان یک روش درمانی به حساب نمی آید و هیچ رگی در بدن را باز نمی تواند بکند و تنها آن را تشخیص می دهد. با گذشت زمان و پیشرفت علم و تلاش پزشکان و دانشمندان، روش آنژیوپلاستی به وجود آمد که می تواند رگ های خونی گرفته را باز نماید.

چگونه بهترین دکتر آنژیوپلاستی در شهرک غرب را بشناسیم؟

برای این که بهترین دکتر آنژیوپلاستی در شهرک غرب را بشناسیم باید به موارد زیر توجه کنیم.

 1. اولین قدم در پیدا کردن بهترین دکتر آنژیوپلاستی در شهرک غرب این است که از اطرافیان، دوستان و آشنایان تحقیقات محلی انجام دهیم و سپس گزینه های پیشنهادی را مورد بررسی قرار بدیم، به این خاطر که ممکن است برخی نظرات برای دیگران اهمیت زیادی داشته باشد و برای شما مهم نباشد و یا بالعکس، بنابراین روش تحقیقات محلی بسیار کارآمد نمی باشد.
 2. گزینه بعدی برای یافتن بهترین دکتر آنژیوپلاستی در شهرک غرب این است که به راحتی می توان به کمک سایت ها و شبکه های اجتماعی در مدت زمان کوتاهی بهترین دکتر را جست و جو کرد. از ویژگی های فضای مجازی این است که بهترین دکترها را مقایسه می نماید و هم چنین نظرات مراجعین را در سایت خود می گذارد تا به کمک این موارد بهترین انتخاب را نمایید.
 3. داشتن بورد تخصصی در زمینه بیماری های قلبی و آنژیوپلاستی به این معنا است که دکتر موردنظر در این زمینه تجربه، سابقه و مهارت کافی را دارا باشد و در سمینارها، سخنرانی ها و آزمون های بسیاری شرکت کرده و از نظر بار علمی بسیار رتبه بالایی داشته باشد، این عوامل یکی از مهم ترین موارد برای انتخاب بهترین دکتر آنژیوپلاستی در شهرک غرب می باشد.
 4. با در نظر داشتن این که در کدام شهر و منطقه سکونت دارید، این امکان وجود دارد که چندین دکتر آنژیوپلاستی وجود داشته باشد که شما آن ها را نشناسید اما پزشک عمومی یا پزشک خانوادگی تان به خوبی آن ها را می شناسد و با توجه به خصوصیات شما و اطلاع از هدف شما در انتخاب بهترین دکتر آنژیوپلاستی در شهرک غرب کمک شایانی به شما خواهد کرد.

چگونه بهترین دکتر آنژیوپلاستی در شهرک غرب را بشناسیم؟

ویژگی های دکتر آنژیوپلاستی در شهرک غرب

 • بهترین دکتر آنژیوپلاستی دکتری است که  تخصص و مدرک مرتبط با آنژیوپلاستی را داشته باشد.
 • تجربه، سابقه و مهارت بسیار بالایی در زمینه آنژیوپلاستی کسب نموده باشد.
 • رضایت قلبی بیمار برای بهترین دکتر آنژیوپلاستی در شهرک غرب باید اولویت بیشتری نسبت به پول و هزینه عملش داشته باشد. به زبان عامیانه می توان گفت که کیفیت عمل برایش مهم تر باشد.

عوارض آنژیوپلاستی

1-به وجود آمدن لخته های خونی پس از بالون قلب: یکی از  عوارض فنر قلب، در هفته یا ماه های اول آنژیوپلاستی می توان به  به وجود آمدن لخته های خونی رگ های کرونر در لابه لای استنت اشاره کرد، این لخته اغلب سبب بروز حملات قلبی(سکته قلبی) می گردد. بهترین دکتر آنژیوپلاستی در شهرک غرب برای این که عوارض بالون زدن قلب و ایجاد لخته در استنت ها را بسیار کم نماید، داروهایی چون آسپرین، کلوپیدوگرل یا پلاویکس و نیز داروهای دیگر را به بیمار تجویز می نماید و در مورد مدت زمان مصرف داروها یا زمان قطع آن ها در صورت انجام جراحی باز قلب به شما مشاوره می دهد.

2- تنگ شدن دوباره شریان(restenosis) پس از بالون زدن قلب: یکی دیگر از عوارض آنژیوپلاستی این است که در اغلب مواقع جریان خون رگ تنگ و یا مسدود می شود و علت آن آزاد شدن مواردی است که از پشت استنت به داخل جریان خون آزاد می شود. عوارض دیگر بالون زدن قلب، تنگ شدن مجدد در 30 الی 40 درصد موارد است. فنر قلب به منظور کاهش تنگی مجدد طراحی شده است. استنت های فلزی خالص اصل، شانس تنگی مجدد را تا 20 درصد کاهش می دهد و استفاده از استنت دارویی این میزان را به کمتر از 10 درصد کاهش می دهد.

3- حمله قلبی: این امکان وجود دارد که هنگام انجام آنژیوپلاستی عروق کرونر، حمله قلبی صورت گیرد که این امکان بسیار کم می باشد و جزء عوارض بالن زدن قلب می باشد.

4-ضربان غیر طبیعی قلب: قلب ممکن است در اثر بالون زدن عروق کرونر تحریک شود و ضربان آن نامنظم شود و بسیار تند و یا بسیار کند شود. این عوارض بالن زدن قلب گذرا می باشد که با مصرف دارو و یا استفاده از دستگاه تنظیم ضربان قلب بهبود می یابد. لازم به ذکر است که این عارضه جای نگرانی ندارد و بهترین دکتر آنژیوپلاستی در شهرک غرب در این مواقع بهترین راه حل را پیشنهاد می دهد.

5-خونریزی پس از بالون زدن قلب: ممکن است در محل نصب کاتتر در دست و یا پا خونریزی مشاهده شود که جای نگرانی ندارد و در اغلب موارد این خونریزی ها در حدی می باشد که فقط موجب کبودی در ناحیه موردنظر می شود. در صورتی که خونریزی جدی و بیشتر شود نیاز است تا خون تزریق شود و یا اقدامات جراحی صورت گیرد.

6-آسیب شریان کرونر: در حین انجام آنژیوپلاستی ممکن است شریان کرونر پاره و یا کنده شود. این مورد جزء عوارض بالون زدن قلب است که از اهمیت ویژه ای برخوردار است و در صورت وخیم بودن می تواند به انجام عمل قلب باز اورژانسی بینجامد.

7-مشکلات کلیوی: مواردی که در زمان آنژیوپلاستی و جایگذاری استنت ها استفاده می شود، ممکن است سبب شود تا بیمار مشکلات کلیوی پیدا کند، به ویژه در افرادی که از قبل سابقه مشکلات کلیوی را داشته اند دو چندان می شود. در صورتی که جزء افرادی هستید که ممکن است به کلیه تان آسیب مجدد زده شود، بهترین دکتر آنژیوپلاستی در شهرک غرب، داروهای لازم جهت پیشگیری از این عارضه را به شما خواهد داد.

8- سکته مغزی: طی آنژیوپلاستی عروق کرونر، لخته های خونی که ممکن است روی کاتتر ایجاد شوند می توانند کاملا از هم جدا شده و به سمت مغز حرکت کنند. بهترین دکتر آنژیوپلاستی در تهران به شما رقیق کننده های خون می دهد تا مشکلتان رفع گردد. لازم به ذکر است که سکته مغزی از جمله عوارض بالون زدن قلب است که می تواند در اثر جدا شدن پلاک چربی هنگامی که کاتتر در آئورت پیچ خورده است نیز صورت گیرد.

عوارض آنژیوپلاستی

چه زمانی نزد بهترین دکتر آنژیوپلاستی در شهرک غرب مراجعه کنیم؟

 • درد متوسط تا شدید در ناحیه ای که آنژیوپلاستی انجام شده است.
 • درد عضوی که آنژیوپلاستی قلب شده
 • تب بالای 38 درجه
 • گرمی، قرمزی و ترشح در ناحیه آنژیوپلاستی
 • احساس ضعف، بی حسی یا گرفتگی در قسمتی که آنژیوپلاستی قلب از طریق آن انجام شده(دست و پا)
 • ضایعات پوستی

تفاوت آنژیوگرافی با آنژیوپلاستی در چیست؟

در آنژیوگرافی از طریق یک شریان که ممکن است کشاله ران(فمورال) یا آنژیوگرافی از راه دست باشد، یک لوله توخالی به داخل رگ اصلی تغذیه کننده بدن(آئورت) وارد شده و در ابتدای عروق تغذیه کننده قلب(کرونر) قرار می گیرد. مواد حاجب از داخل این کتتر ماده حاجب در ابتدای رگ قلب تزریق شده و این ماده با ورود به داخل رگ قلب توسط اشعه ی ایکس ردیابی و تصویربرداری خواهد شد. پس از انجام آنژیوگرافی کتتر تعبیه شده از کشاله ران یا مچ دست خارج می شود. در صورتی که آنژیوگرافی از طریق کشاله ران انجام گردد به منظور جلوگیری از خونریزی، یک الی دو کیسه شن روی ناحیه مورد نظر برای مدت زمان 3 ساعت گذاشته می شود و به بیمار اجازه راه رفتن نمی دهند تا خونریزی شدیدتر نشود. اما در آنژیوگرافی از طریق دست بیمار بلافاصله اجازه پیدا می کند که راه رفته و محدودیت در حرکت نداشته و به کیسه ی شن نیز نیازی ندارد.

در آنژیوپلاستی همان روش آنژیوگرافی برای رساندن لوله تو خالی به ابتدای شریان تغذیه کننده قلب(کرونر) استفاده می شود. سپس یک سیم بسیار نازک وارد عروق قلب دچار تنگی شده و داخل رگ ثابت می شود. برای باز کردن رگ انسدادی یا دچار تنگی یا حاوی لخته ابزارهای متنوعی هم چون ترومبوساکشن، استن و بالون از روی این سیم نازک وارد عروق قلبی می شود و کار بیرون کشیدن لخته ی تازه یا باز کردن رگ دچار انسداد از این طریق می باشد. زمان لازم برای آنژیوگرافی به طور متوسط 5 الی 10 دقیقه است در صورتی که در آنژیوپلاستی به طور متوسط 15 الی 30 دقیقه زمان لازم دارد. برخی از بیماران پس از انجام آنژیوگرافی از طریق شریان دست پس از گذشت 5 الی 6 ساعت در صورت نرمال بودن رگ مرخص می شوند اما بیمارانی که تحت باز کردن عروق قلب قرار می گیرند دست کم باید یک شب را در سی سی یو بستری شوند.

مراقبت های قبل از آنژیوپلاستی قلب

 1. چند ساعت قبل از آنژیوپلاستی باید ناشتا بود و هیچ خوراکی مصرف نکرد.
 2. رعایت نکات بهداشتی فرد لازم و ضروری می باشد و قبل از آنژیوپلاستی حتما باید دوش بگیرید.
 3. در صورتی که داروهای خاصی را مصرف می کنید لازم است دارویی که زمانش قبل از آنژیوپلاستی است را با مقدار آب کمی مصرف نماید و لازم به ذکر است در صورت داشتن دیابت و مصرف قرص متفورمین به شما توصیه می شود 24 ساعت قبل و بعد از آنژیوپلاستی از مصرف این دارو جدا خودداری شود.
 4. پس از پذیرش در بخش از شما رگ گرفته می شود و محل آنژیوپلاستی (کشاله ران یا سطح داخل بازو) تراشیده می شود.
 5. بهتر است پیش از رفتن به بیمارستان وسیله های ارزشمندی چون انگشتر، دستبند و حلقه و … را در منزل گذاشته و همراه خود نگه ندارید.

آنژیوپلاستی قلب نیازی به بیهوشی ندارد و با بی حسی موضعی انجام می شود، ولی برای اینکه استرس بیمار کاهش پیدا کند بهترین دکتر آنژیوپلاستی در شهرک غرب در طول تست، آرام بخش تجویز می نماید.

بعد از انتقال به کت لب محل آنژیوپلاستی استریل شده و سپس بهترین دکتر آنژیوپلاستی در شهرک غرب اقدام به آنژیوپلاستی قلب می نماید. در حین آنژیوپلاستی این امکان وجود دارد که دکتر متخصص از شما کارهایی بخواهد تا از سلامتی شما اطمینان حاصل کند. از جمله این کارها، نفس عمیق کشیده و سپس چند ثانیه نفس خود را حبس نمایید و یا سرفه کنید، بهترین دکتر آنژیوپلاستی در شهرک غرب به شما توصیه می کند تا جهت حصول نتیجه مطلوب با او همکاری لازم را انجام دهید. از جمله این توصیه ها به شرح زیر می باشد:

 1. در زمان باز شدن بالن ممکن است احساس فشار یا درد قفسه سینه داشته باشید که اصلا جای نگرانی نیست و مشکل جدی محسوب نمی شود و در مدت زمان خیلی کوتاهی برطرف می شود.
 2. در زمان تزریق ماده حاجب این امکان وجود دارد که احساس گرگرفتگی(داغی)،فشار و سوزش در محل تزریق داشته باشید و یا احساس تپش قلب نمایید که طولانی مدت نیست و تنها چند ثانیه طول می کشد و سریعا از بین می رود و جای نگرانی نیست.
 3. در هنگام آنژیوپلاستی ممکن است پرستار به شما نیتروگلیسیرین بدهد که از عوارض این دارو سردرد می باشد، در صورتی که سردرد پس از چند دقیقه رفع نشد با پزشک یا پرستار خود در میان بگذارید.

مراقبت های قبل از آنژیوپلاستی قلب

مراقبت های پس از آنژیوپلاستی قلب

 1. پس از آنژیوپلاستی توسط بهترین دکتر آنژیوپلاستی در شهرک غرب، به مدت حدود یک ساعت در بخش ویژه ای در کت لب تحت مراقبت خواهید بود و بعد از 30دقیقه به بخش منتقل خواهید شد.
 2. چند ساعت پس از آنژیوپلاستی پرستار یا پزشک موردنظر لوله وارد شده در رگ را خارج می نماید و محل را به مدت 20 دقیقه فشار می دهد تا خونی نیاید و سپس پانسمان می کند، به مدت 6 الی 8 ساعت کیسه شن یا کمربند مخصوصی را روی محل پانسمان قرار می دهند.
 3. پس از ورود به بخش به شما غذای سبک و مایعات داده می شود.بهترین دکتر آنژیوپلاستی در شهرک غرب به شما پیشنهاد می دهد تا به منظور پاک شدن ماده حاجب از خون، به میزان کافی مایعات مصرف نمایید.
 4. تا چند ساعت بعد از خارج کردن لوله ی داخل رگ، باید به پشت دراز کشیده و برای اجتناب از خونریزی باید به موارد زیر توجه نمود:
 • پاهای خود را هرگز روی هم نیاندازید.
 • در مراقبت های پس از آنژیوپلاستی سر و گردن خود را بالا نیاورید یا دست تان را زیر سر خویش نگه ندارید.
 • دست یا پایی که آنژیوپلاستی قلب از طریق آن انجام شده را هرگز خم نکنید.
 • در صورت عطسه، سرفه و خنده ی بلند جهت جلوگیری از خونریزی روی پانسمان را فشار دهید.

مراقبت های پس از آنژیوپلاستی قلب در منزل

یک روز پس از آنژیوپلاستی قلب، بهترین دکتر آنژیوپلاستی در شهرک غرب شما را از بیمارستان ترخیص می نماید، پس از آن باید به نکات زیر توجه کامل نمایید تا مشکلی پیش نیاید.

 • قبل از ترخیص، پانسمان محل آنژیوپلاستی برداشته می شود و دیگر نیازی به پانسمان ندارد، تنها توصیه این است که محل را کاملا تمیز و خشک نگه دارید و از زدن هرگونه کرم و مواد گیاهی به آن جدا خودداری فرمایید.
 • پس از ترخیص می توانید به راحتی به منزل خود رفته و دوش بگیرید و اما توجه داشته باشید که تا یک هفته نباید در وان حمام بنشینید.
 • پس از یکی دو روز لازم است به مطب بهترین دکتر آنژیوپلاستی در شهرک غرب مراجعه نمایید و مجدد معاینه شوید.
 • در هفته اول پس از آنژیوپلاستی توصیه می شود از دورهمی های خانوادگی پرهیز نمایید و از نشستن و ایستادن های طولانی خودداری کنید.
 • شما می توانید سه روز بعد از آنژیوپلاستی فعالیت های نرمال جنسی خود را انجام دهید.
 • در صورت ضرورت به سفر هوایی حتما باید قبل از آن با بهترین دکتر آنژیوپلاستی در شهرک غرب مشورت نمایید.
 • به مدت یک هفته از کوهنوردی و راه رفتن در سربالایی و سرازیری اجتناب نمایید.
 • به مدت یک هفته پزشک موردنظر به شما توصیه می کند تا از ورزش ها و فعالیت های سنگین و کشیدن و هل دادن اجسام(به خصوص اگر از رگ دست آنژیوپلاستی قلب شده اید) پرهیز کنید.
 • تا دو روز پس از آنژیوپلاستی از رانندگی کردن دوری نمایید و در صورت لزوم هر دو ساعت از ماشین پیاده شده و قدم بردارید و سپس رانندگی کنید.
 • در زمان بالارفتن از پله ها تا حد امکان از خم کردن و فشار آوردن پایی که بر روی آن آنژیوپلاستی قلب انجام شده اجتناب نمایید.

مراقبت های پس از آنژیوپلاستی قلب در منزل

کلام آخر

از شما عزیزان سپاس گذاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید، امیدواریم که مطالب گفته شده راجع به بهترین دکتر آنژیوپلاستی در شهرک غرب برای شما مفید واقع شده باشد در صورت داشتن سوال، انتقاد و یا پیشنهاد با شماره های داخل سایت تماس حاصل فرمایید و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

نوشتهٔ پیشین
بهترین فوق تخصص اکوکاردیوگرافی در تهران
نوشتهٔ بعدی
بهترین فوق تخصص قلب و عروق در تهران

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

یک + 12 =

فهرست